Imnuri
Olimpico
Link-uri

Drepturile Tv vandute Sky si Mediaset

S.S. Lazio si Sky Italia S.r.l au ajuns la un acord cu privire la drepturile Tv pentru urmatoarele 2 sezoane. Astfel Sky va plati clubului suma de 50 milioane euro pentru a transmite prin satelit meciurile de acasa ale echipei in sezoanele 2005-2006 si 2006-2007.
Suma de 50 milioane se imparte in felul urmator : 38 milioane pentru productia si transmiterea directa a meciurile de pe teren propriu, 7 milioane pentru activitati de marketing si comunicare si 5 milioane pentru atingerea de importante obiective cu privire la cresterea numarului de abonamente la Sky.
Ieri Lazio a semnat un contract tot pe o durata de 2 ani pentru drepturile de trasmitere digitale si prin Internet cu firma Mediasat in valoare de 10 milioane euro.

Nici un transfer pana duminica

Carlo Osti, directorul sportiv al lui Lazio a declarat in legatura cu posibilele transferuri :
" Daca totul va merge bine vom finaliza unele tranzactii intre zilele de duminica si miercuri" excluzand noi transferuri inainte de debutul de duminica cu Messina, " Cred ca e foarte greu sa semnezi cu cineva pana duminica.Daca ceva neprevazut nu se va intampla Lazio va incepe campionatul cu acest lot. Apoi daca totul va merge bine pana miercuri va fi timp sa se finalizeze venirea unor jucatori noi si plecarea altora din actualul lot."

Amical : Lazio - Monterotondo 9-0

In cantonamentul de la Formello, Lazio a disputat ultimul amical inaintea debutului de campionat de duminica impotriva echipei Monterotondo. Delio Rossi a inceputul meciul cu Peruzzi in poarta, si cu Simone Inzaghi in atac.Scorul a fost 9-0 cu goluri Cesar si Baronia in prima repriza si dupa pauza - Rocchi 3 goluri, Muzii 2 goluri, Pandev si Manfredini.
In timpul meciului suporterii au afisat un banner la adresa presedintelui Lotito - "Lotito non è il moi presidente " (Lotito nu e presedintele meu) ca urmare a zvonurilor conform carora el ar urma sa se alature prietenului sau Luca Giovannone cu care ar urma sa investeasca in echipa AC Torino.

Echipa (repriza 1) Peruzzi - Oddo,Cribari,Stendardo,Zauri - Behrami,Baronio,Firmani,Cesar - Inzaghi, DiCanio

Echipa (repriza 2) Peruzzi - Belleri,Piccolo,Lequi,Angeletti - Muzzi,Firmani,Dabo,Manfredini - Pandev,Rocchi

Cupa Italiei : Cittadella - Lazio

Lazio va intalni in 16-mile Cupei Italiei formatia din Serie C1 Cittadella. Aceasta a eliminat in faza precedenta echipa Ternana dupa executarea loviturilor de departajare cu scorul de 7-6. 0-0 dupa timpul regulamentar de joc.

National Tv va transmite jocurile lui Lazio?

Conform ziarului Prosport dupa preluarea de catre Telesport a pachetului de meciuri ale echipelor la care joaca jucatori romani si ale granzilor AC Milan si Inter, postul National Tv negociaza pentru preluarea meciurilor echipei Lazio plus alte meciuri ale unor echipe fara ambitii europene.

Amical: Lazio 4-1 Al Shabab